Orlová

Praktické informácie: 

NĚKOLIK ZASTAVENÍ A POZVÁNÍ K PROHLÍDCE MĚSTA

 

Sídliště, které tvoří větší část města, je nejen místem k bydlení. V této části města je většina zařízení sloužících ke společenskému a kulturnímu využití: dům kultury, městská knihovna, kino Vesmír s nejmodernějším promítacím systémem, dům dětí a mládeže a základní umělecká škola.

Celé město je ponořeno do množství zeleně, nabízí i místa k procházkám, k posezení v lesoparku, v letním kině či v četných hospůdkách. V centru nové zástavby najdete i budovu městského úřadu.

KAM ZA KULTUROU

Kulturní nabídka pro občany i návštěvy je bohatá – výstavy obrazů, divadelní a filmová představení, soutěže ve společenském i disco tanci, koncerty vážné hudby, folklórní i country festivaly. Vždy v květnu se konají Dny města Orlové.

Chcete-li vidět a poznat, jací lidé v Orlové žijí a co dovedou, zajděte si na výstavu spolkové činnosti v listopadu či o velikonočních nebo vánočních svátcích.

KAM ZA SPORTEM

Město a jeho okolí můžete poznávat nejen při procházkách, ale i při putování na kole po vyznačených cyklotrasách, které vás zavedou i na sportovní areál se zimním stadionem, fotbalovým hřištěm, hřištěm na volejbal či tenisovými kurty. Ve sportovní hale gymnázia si můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu. Již několik let je Orlová organizátorem cyklistického závodu GRACIA ČEZ EDĚ, který je zařazen do Světového poháru žen.

OKOLÍ ORLOVÉ A ZAJÍMAVOSTI

 

Směrem na Ostravu, v obci Rychvald, je zajímavá přírodní rezervace s rybníky a ptactvem. Do nedalekých Beskyd vás zaveze autobus nebo vlak z Karviné, Dětmarovic, Bohumína a Havířova. Ke koupání a vodním sportům se nabízí blízké vodní plochy přehrad v Žermanicích a Těrlicku.

https://www.mesto-orlova.cz/cz/mesto/fotogalerie/1263-navteva-preshranic...